Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Aptartas dvišalio bendradarbiavimo stiprinimas su Pietų Afrikos Respublika

Sukurta 2019.09.19 / Atnaujinta 2019.09.19 13:58
  Aptartas dvišalio bendradarbiavimo stiprinimas su Pietų Afrikos Respublika

  Rugsėjo 18 dieną Pretorijoje vyko trečiosios dvišalės politinės konsultacijos tarp Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR) Tarptautinių santykių ir bendradarbiavimo departamento. Konsultacijų metu aptartos politinio ir ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, apsikeista nuomonėmis apie globalius ir regioninius klausimus.

  Susitikimo metu taip pat ieškota būdų, kaip paskatinti intensyvesnius verslo, akademinius ir kultūrinius mainus, ypač turint omenyje tradicinį litvakų indėlį į politinį ir ekonominį Pietų Afrikos gyvenimą.

  Didelis dėmesys skirtas ekonominių ryšių stiprinimui. Lietuvos delegacijos vadovė, Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorė Diano Mickevičienė pristatė Lietuvos prioritetus ir pabrėžė šalies pasiekimus tokiose srityse kaip informacinės ir finansinės technologijos, gyvybės mokslai bei atsinaujinanti energetika.

  PAR delegacijos vadovė, Amerikų ir Europos departamento generalinio direktoriaus pavaduotoja ambasadorė Zodwa Lallie pažymėjo, kad Pietų Afrika žino apie Lietuvos stipriąsias puses kuriant skaitmeninę ekonomiką ir būtų suinteresuota šioje srityje stiprinti partnerystę. Pristatydama šalies siekį pasinaudoti 4-osios industrinės revoliucijos teikiamomis galimybėmis ekonomikos stiprinimui, ambasadorė sakė, kad šalis susiduria su IT specialistų trūkumu, todėl kvietė Lietuvą keistis žiniomis, rengiant šios srities specialistus.

  Lietuvos delegacija atkreipė dėmesį, kad verslo ryšius, akademinius mainus bei turizmą neabejotinai paskatintų bevizis režimas Lietuvos piliečiams. Lietuvos pusė taip pat prašė paspartinti  veterinarinių sertifikatų išdavimo procedūras Lietuvos mėsos eksportuotojams.

  2018 metais Lietuvos ir Pietų Afrikos prekyba siekė 88,2 mln. Eurų. Lietuvos eksportas į PAR praėjusiais metais sudarė 35 mln. Eurų. Didžiausią eksporto dalį sudarė javai ir gaminiai iš javų bei transporto priemonės, jų dalys ir reikmenys.

  Diplomatinius santykius Lietuva ir Pietų Afrikos Respublika užmezgė 1991 metų lapkričio 20 dieną. Paskutinės politinės konsultacijos vyko 2017 metais Vilniuje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_0793.jpg

  Sausio 29 dieną Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) besilankanti Lietuvos verslininkų delegacija dalyvavo Lietuvos ambasados kartu su Šiaurės šalių ir Pietų Afrikos verslo asociacija organizuotuose verslo pusryčiuose, skirtuose supažindinti Vilniaus pramonės, prekybos ir amatų rūmų verslo misijos dalyvius su verslo sąlygomis bei verslo vystymo galimybėmis šalyje, taip pat užmegzti kontaktus potencialiai partnerystei.

  Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
  1111.jpg

  Sausio 27 dieną prasidėjo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Lietuvos ambasados Pretorijoje organizuojama verslo misija Pietų Afrikos Respublikoje (PAR).

  Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »