Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Seimas ratifikavo susitarimą su EBPO

Sukurta 2018.06.28 / Atnaujinta 2018.06.28 11:00

Birželio 28 dieną LR Seimas ypatingos skubos tvarka ratifikavo Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) susitarimą. Kai ratifikavimo dokumentai bus deponuoti Prancūzijos Vyriausybei, Lietuva taps pilnateise 36-ąja organizacijos nare.

„Narystė šioje organizacijoje pakelia mūsų šalį į kokybiškai aukštesnį lygį, suteikia dideles galimybes ir tik nuo mūsų priklauso, kaip mes tomis galimybėmis pasinaudosime. Aišku, ir reikalauja daugiau atsakomybės tęsiant pradėtas reformas. Be jokios abejonės, tai yra sėkmingiausių pasaulio ekonomikų klubas. Tai yra kokybės ženklas, kuris yra labai aiški žinia investuotojams, mūsų partneriams visame pasaulyje“, – sakė Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

2015 metų vasarą pradėjusi pasirengimo narystei procedūrą, Lietuva pademonstravo greičiausią ir efektyviausią stojimo procesą bei įspūdingą reformų įgyvendinimo mąstą. Siekdama užtikrinti atitikimą EBPO standartams, Lietuva nuveikė didelį darbą - pakeitė virš 50 teisės aktų, įgyvendino reformas, pertvarkė valstybės valdomas įmones.

EBPO šūkis – „geresnė politika geresniam gyvenimui!”. Organizacija siekia padėti šalims narėms gerinti ekonomines ir socialines sąlygas, remia reformas suteikdama prieigą prie pasaulinės ekspertizės, geriausių praktikų, žinių bei statistikos.

Lietuvos Vyriausybė numato aktyviai bendradarbiauti su EBPO įgyvendinant reformas, kurios padėtų stiprinti šalies ekonomiką, finansų sektorių, reformuoti švietimą, socialinę ir užimtumo politiką bei didinti kovos su korupcija, viešojo valdymo ir reguliacinės politikos efektyvumą.

Lietuvai tapus EBPO nare, didės galimybės pritraukti užsienio investicijų, nes narystė sėkmingiausių pasaulio ekonomikų klube yra kokybės ženklas, užtikrinantis aukščiausius standartus atitinkančias sąlygas investicijoms.

Lietuvos įmoka per pirmuosius 4 metus sudarys apie 2,8 mln. eurų, o nuo 2022 metų įmoka mažės ir turėtų sudaryti apie 1.8 mln. eurų per metus. Tinkamai naudojantis narystės teikiamomis galimybėmis nauda iš narystės būtų didžiulė, tiek tiesiogiai gerinant mokesčių į biudžetą surinkimą, tiek gerinant valstybės valdymą ir verslo aplinką.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata