Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras susitiko su naująja Suomijos ambasadore Lietuvoje

Sukurta 2020.09.04 / Atnaujinta 2020.09.07 09:23
   Viceministras susitiko su naująja Suomijos ambasadore Lietuvoje
   Viceministras susitiko su naująja Suomijos ambasadore Lietuvoje
   Viceministras susitiko su naująja Suomijos ambasadore Lietuvoje

   Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis susitiko su naująja Suomijos ambasadore Lietuvoje Arja Inkeri Makkonen, kuri tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus prezidentui Gitanui Nausėdai.

   Susitikime su Suomijos ambasadore buvo aptarta COVID-19 situacija regione bei naujausios priemonės, apie kurias paskelbė kai kurios regiono valstybės. Užsienio reikalų viceministras D. Čekuolis pasidalino įžvalgomis apie Šiaurės ir Baltijos 8 šalių grupės bendradarbiavimo perspektyvas taip pat apie kitus regioninius bendradarbiavimo formatus.

   Naujoji Suomijos atstovė Lietuvoje pažymėjo, jog 2021 metais Suomija pirmininkaus Šiaurės ir Baltijos 8 šalių grupei ir tikisi, kad tai suteiks papildomos dinamikos Suomijos ir Lietuvos bendrai veiklai šiuo formatu. Pokalbio metu buvo aptarta padėtis Baltarusijoje bei kiti Baltijos jūros regiono saugumo iššūkiai. Abejų šalių diplomatai pažymėjo, jog yra itin svarbu išlaikyti vieningą Europos Sąjungos poziciją Baltarusijos klausimu.

   Ambasadorė Arja Inkeri Makkonen pareigose pakeitė nuo 2016 metų Suomijos ambasadoriaus Lietuvoje pareigas ėjusį Christerį Michelssoną.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Rugpjūčio 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Suomijos kolega Pekka Haavisto. Susitikimo metu ministrai aptars aktualius Baltijos jūros regiono saugumo klausimus,  Lietuvos ir Suomijos dvišalių santykių raidą. Taip pat bus diskutuojama apie transatlantinio bendradarbiavimo perspektyvas, padėtį Baltarusijoje, aptariami tarptautinės dienotvarkės klausimai. Vizito Vilniuje metu P. Haavisto susitiks su Baltarusijos opozicijos atstovais.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_1347.jpg

   Liepos 7 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančiu Suomijos ambasadoriumi Lietuvoje Christeriu Gustafu Michelssonu.

   Dvišaliai santykiai »

   Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti reguliarius skrydžius į Paryžių, Kopenhagą, Bilundą, Nicą ir Turku.

   Ministerijos naujienos » Naujienos »
   20200214_110301 resized.jpg

   Vasario 14 dieną Lietuvos ambasados Suomijoje kolektyvas tradiciškai apsilankė Helsinkio Hietaniemio kapinėse, kuriose pagerbė prieškario laikotarpiu Lietuvai nusipelniusių žymių veikėjų prof. Roberto Augusto Niemio ir Lietuvos generalinio konsulo Ragnaro Öllerio atminimą.

   Atstovybių naujienos »
   2020-01-14 Helsinkis - seminaras 1.jpg

   Sausio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Suomijoje surengtas politinis seminaras tema „Baltijos valstybių nepriklausomybės atkūrimo 1990-1991 metais pripažinimas“. Šis renginys skirtas paminėti  Sausio 13-osios įvykius ir artėjantį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   3.jpg

   Gruodžio 3 dieną Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su „Donelaičio“ Lietuvos bičiulių draugija Hamina miesto bibliotekoje atidarė Lietuvos fotomenininkų parodą, skirtą Baltijos kelio 30-mečiui paminėti.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »