Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOJE, ANGOLOS RESPUBLIKAI, NAMIBIJOS RESPUBLIKAI, MOZAMBIKO RESPUBLIKAI IR BOTSVANOS RESPUBLIKAI

Adresas: 235 Grosvenor St., Hatfield 0028, Pretoria, SOUTH AFRICA

plačiau »

Tel. +27 (0) 12 760 9000
El. paštas

Keliaujantiems su vaikais

Sukurta 2016.09.09

DĖMESIO:

Dėl atvykimo ir išvykimo į ir iš Pietų Afrikos Respublikos tvarkos detalių maloniai prašome kreiptis į šios šalies ambasadą pagal savo gyvenamą vietą. Pietų Afrikoje gyvenantys asmenys gali kreiptis į šios šalies Vidaus reikalų departamentą.

Nuo 2014 m. Pietų Afrika sugriežtino nepilnamečių keliavimo į ir iš Pietų Afrikos taisykles. Šios taisyklės galioja visiems nepilnamečiams ir jų tėvams (teisėtiems globėjams) nepriklausomai nuo jų pilietybės.

Nepilnamečiui keliaujant su abiem tėvais, Pietų Afrikos pareigūnams turi būti pateiktas nepilnamečio išsamus gimimo liudijimas, kuriame būtų įrašyta informacija apie tėvus (unabridged birth certificate). Lietuvoje išduodami gimimo liudijimai atitinka šį reikalavimą.

Nepilnamečiui keliaujant su vienu iš tėvų, be minėto gimimo liudijimo, turi būti pateiktas kartu nekeliaujančio tėvo/motinos notariškai patvirtintas sutikimas. Sutikimas turi būti ne senesnis kaip 4 mėnesiai su vertimu į anglų kalbą. Taip pat pateikiama nekeliaujančio tėvo/motinos paso kopija.

Nepilnamečiui keliaujant su vienu iš tėvų, kai tėvai išsituokę arba niekuomet nebuvo susituokę, bet gyvena skyriumi, be išsamaus gimimo liudijimo, turi būti pateiktas teismo sprendimas su vertimu į anglų kalbą, kuriuo vaiko globa suteikiama kartu keliaujančiam tėvui.

Nepilnamečiui keliaujant su vienu iš tėvų, kai kitas yra miręs, be išsamaus vaiko gimimo liudijimo pateikiamas ir mirusiojo mirties liudijimas.

Naujienlaiškio prenumerata