Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +27 (0) 12 760 9000
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Aptartas dvišalio bendradarbiavimo stiprinimas su Pietų Afrikos Respublika

Sukurta 2019.09.19 / Atnaujinta 2019.09.20 11:26
   Aptartas dvišalio bendradarbiavimo stiprinimas su Pietų Afrikos Respublika
   Aptartas dvišalio bendradarbiavimo stiprinimas su Pietų Afrikos Respublika
   Aptartas dvišalio bendradarbiavimo stiprinimas su Pietų Afrikos Respublika

   2019 m. rugsėjo 18 d. Pretorijoje įvyko trečiosios dvišalės politinės konsultacijos tarp Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR) Tarptautinių santykių ir bendradarbiavimo departamento. Konsultacijoms iš Lietuvos pusės vadovavo LR Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorė Diana Mickevičienė, o iš PAR pusės – Pietų Afrikos Tarptautinių ryšių ir bendradarbiavimo departamento, Amerikų ir Europos generalinio direktoriaus pavaduotoja ambasadorė Zodwa Lallie.

   Konsultacijų metu aptartos dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, apsikeista nuomonėmis apie globalius ir regioninius klausimus. Ieškota būdų, kaip paskatinti intensyvesnius verslo, akademinius ir kultūrinius mainus.

   Didelis dėmesys skirtas ekonominių ryšių stiprinimui. Lietuvos delegacijos vadovė pristatė Lietuvos prioritetus ir pabrėžė šalies pasiekimus tokiose srityse kaip informacinių technologijų, įskaitant finansines technologijas, gyvybės mokslų bei atsinaujinančios energetikos. PAR delegacijos vadovė pažymėjo, kad Pietų Afrika žino apie Lietuvos stipriąsias puses, kuriant skaitmeninę ekonomiką ir būtų suinteresuota šioje srityje stiprinti partnerystę. Pristatydama šalies siekį pasinaudoti 4-osios industrinės revoliucijos teikiamomis galimybėmis ekonomikos stiprinimui, kvietė Lietuvą keistis žiniomis, rengiant IT srities specialistus. Susitikimo metu taip pat buvo aptarta Lietuvos maisto pramonės eksportuotojų galimybės pasiekti Pietų Afrikos rinką.

   Lietuvos delegacija atkreipė dėmesį, kad verslo ryšius, akademinius mainus bei turizmą neabejotinai paskatintų bevizis režimas Lietuvos Respublikos piliečiams. 

   PAR pusė pristatė šalies prioritetus Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje, kurioje laikiną dvejų metų narystę pradėjo nuo 2019 m. pradžios.

   2018 m. Lietuvos ir Pietų Afrikos prekyba siekė 88,2 mln. Eurų. Lietuvos eksportas į PAR praėjusiais metais sudarė 35 mln. Eurų. Didžiausią eksporto dalį sudarė javai ir gaminiai iš javų bei transporto priemonės, jų dalys ir reikmenys.

   Diplomatinius santykius Lietuva ir Pietų Afrikos Respublika užmezgė 1991 m. lapkričio 20 d. Paskutinės politinės konsultacijos vyko 2017 m. gegužės 16 d. Vilniuje.

   Naujienlaiškio prenumerata