Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +27 (0) 12 760 9000
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičiaus pokalbyje su Pietų Afrikos užsienio reikalų ministre – dėmesys kovai su pandemija ir kontaktų stiprinimui

Sukurta 2020.08.25 / Atnaujinta 2020.08.25 17:51

Rugpjūčio 25 dieną ministras Linas Linkevičius su Pietų Afrikos Respublikos (PAR) užsienio reikalų ministre Naledi Pandor telefonu aptarė dvišalių santykių aktualijas, COVID-19 pandemijos poveikį valstybėms, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose ir kitus aktualius klausimus.

Ministras L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuvą ir Pietų Afriką sieja seni istoriniai ryšiai, dėl kurių šiuo metu PAR gyvena gausi, maždaug 80 000 Lietuvos žydų bendruomenė, tarp jų – 5 000 Lietuvos piliečių. Atvykę į PAR maždaug  prieš šimtmetį, litvakai sėkmingai įsitvirtino šalies politikoje, versle bei kultūroje, todėl yra svarbi grandis dvišaliuose santykiuose. L. Linkevičius atkreipė dėmesį, kad tai ypač sustiprina poreikį palengvinti kelionių piliečiams galimybes, todėl priminė prašymą panaikinti vizų reikalavimą Lietuvos piliečiams.

PAR užsienio reikalų ministrė Naledi Pandor padėkojo Lietuvai už pagalbą PAR kovai su pandemija. Afrikos šalys šiuo metu patiria dramatišką COVID-19 pandemijos plitimą, o kontinente pagal atvejų skaičių ryškiai pirmauja PAR, kurioje užsikrėtusių žmonių skaičius pasiekė apie pusę milijono.

Ministrai taip pat išreiškė susirūpinimą dėl padėties Malyje. Europos Sąjunga kartu su Jungtinėmis Tautomis, Afrikos Sąjunga ir kitomis regiono organizacijomis ieško būdų, kaip išspręsti šią krizinę situaciją. 

Pokalbyje taip pat aptartos dvišalių sutarčių rengimo aktualijos, pabrėžtas interesas intensyvinti dvišalį dialogą politikos, ekonomikos, kultūros srityse. Naledi Pandor priėmė ministro Linkevičiaus kvietimą apsilankyti Lietuvoje, kai tik bus galimybė keliauti.

Naujienlaiškio prenumerata