Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +27 (0) 12 760 9000
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos atstovai lankosi verslo misijoje Pietų Afrikos Respublikoje

Sukurta 2020.01.27 / Atnaujinta 2020.01.27 18:12
   Lietuvos atstovai lankosi verslo misijoje Pietų Afrikos Respublikoje
   Lietuvos atstovai lankosi verslo misijoje Pietų Afrikos Respublikoje
   Lietuvos atstovai lankosi verslo misijoje Pietų Afrikos Respublikoje

   Sausio 27 dieną prasidėjo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Lietuvos ambasados Pretorijoje organizuojama verslo misija Pietų Afrikos Respublikoje (PAR).

   Verslo misija darbą pradėjo ambasados surengtame seminare, kuriame verslo aplinką ir bendradarbiavimo galimybes Pietų Afrikoje pristatė šalies Prekybos ir pramonės departamento „Invest South Africa“ atstovai. Savaitę trunkančioje misijoje Lietuvos įmonės dalyvaus verslo galimybių pristatymo ir kontaktų apsikeitimo (B2B) renginiuose Johanesburgo ir Keiptauno prekybos ir pramonės rūmuose, Šiaurės šalių ir Pietų Afrikos verslo asociacijoje, susitiks su Kwa-Zulu Natal ir Western Cape regionų investicijų plėtros agentūromis, šakinėmis asociacijomis bei aplankys PAR įmones.

   Atidarydama renginį Lietuvos ambasadorė Sigutė Jakštonytė pažymėjo, kad, nors verslo apimtys tarp dviejų šalių vis dar yra nedidelės, jos kasmet augo. Lietuvos atstovybės vadovė pabrėžė, kad potencialas dvišalių santykių tarp Lietuvos ir Pietų Afrikos plėtrai ekonominėje srityje yra didžiulis.

   Tai pirmoji Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo misija PAR. Joje dalyvauja dvylika įmonių, atstovaujančių maisto, gėrimų, baldų, tekstilės, aprangos, kosmetikos, filmų pramonės ir reklamos sektorius.

   Pietų Afrikos Respublika yra 43-ioji Lietuvos prekybos partnerė. 2018 metais dvišalės prekybos apimtys siekė 88,2 mln. eurų. Lietuvos eksportas į PAR sudarė 35 mln. eurų, o importas siekė 53,2 mln. eurų. Pagrindinės eksportuojamos prekės buvo javai ir gaminiai iš javų, transporto priemonės, jų dalys ir reikmenys, optikos, fotografijos, medicinos prietaisai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata