Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +27 (0) 12 760 9000
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Pirmosios dvišalės politinės konsultacijos su Namibija

Sukurta 2019.09.23 / Atnaujinta 2020.08.14 18:38
   Pirmosios dvišalės politinės konsultacijos su Namibija
   Pirmosios dvišalės politinės konsultacijos su Namibija

   2019 m. rugsėjo 20 d. Vindhuke įvyko pirmosios dvišalės politinės konsultacijos tarp Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos ir Namibijos Respublikos Tarptautinių santykių ir bendradarbiavimo ministerijos. Konsultacijų metu kalbėta apie politinių ir ekonominių ryšių stiprinimą, dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo perspektyvas.

   Pagrindinis dėmesys pokalbiuose skirtas Lietuvos ir Namibijos ekonominių santykių plėtrai. Kalbėta apie Lietuvos pasiekimus tokiose srityse kaip skaitmeninė ekonomika, gyvybės mokslai, atsinaujinanti energetika.

   Lietuvos delegacijos vadovė paragino Namibiją svarstyti vizų režimo panaikinimą Lietuvos Respublikos piliečiams, keliaujantiems turizmo ir verslo tikslais į šią šalį. Anot jos, tai atvertų galimybes intensyvesniems verslo, turizmo ir akademiniams mainams.

   Namibijos delegacijai vadovavusi Tarptautinių santykių ir bendradarbiavimo ministerijos Dvišalių santykių ir bendradarbiavimo departamento direktorė ambasadorė Morina Muuondjo pažymėjo, kad vienas iš svarbiausių Namibijos vyriausybės prioritetų – paskatinti šalies ekonominį augimą ir paversti šalį regioniniu logistiniu centru. Todėl kvietė Lietuvos įmones investuoti į įvairius privačius ir valstybinius projektus, skirtus šalies ekonomikos atgaivinimui. Namibijos delegacija pabrėžė, kad, turint omenyje Lietuvos pažangą, kuriant skaitmeninę ekonomiką, norėtų sustiprinti bendradarbiavimą šiame sektoriuje. Siekiant vystyti žemės ūkį sudėtingomis klimatinėmis sąlygomis, Namibijos atstovai kalbėjo apie poreikį importuoti trąšas.

   Lietuvos delegacija taip pat susitiko su Namibijos investicijų centro atstovais, kurie pristatė šalies investicinį klimatą bei vyriausybės reformas, siekiant palankesnių sąlygų užsienio investuotojams.

   Lietuvos ir Namibijos ekonominiai ryšiai nėra intensyvūs. 2018 m. dvišalė prekyba siekė 2,16 mln. Eurų, kur Lietuvos eksportas sudarė 1,98 mln. Eurų. Didžioji dalis eksporto yra javai, transporto priemonės ir jų dalys.

   Diplomatinius santykius Lietuva ir Namibija užmezgė 2005 m. gruodžio 22 d. 2016 metais Lietuva Namibijai akreditavo ambasadorę Pietų Afrikos Respublikoje Sigutę Jakštonytę.

   2019 m. rugsėjo 14 d. Kaune atidarytas Namibijos Respublikos garbės konsulatas, kuriam vadovauti paskirtas Lietuvos verslininkas Vismantas Raškinis.

   Naujienlaiškio prenumerata