Ekonominės diplomatijos tarybos veikla

Sukurta 2014.01.28 / Atnaujinta 2021.06.28 16:44

Globalizacija ir auganti tarptautinė konkurencija reikalauja optimalios ekonominius interesus užsienyje įgyvendinančių valstybės institucijų bei verslo konsolidacijos – tik koordinuotos valstybės ir verslo pastangos, racionaliai naudojami finansiniai ir žmogiškieji resursai gali užtikrinti konkurencingą valstybės ekonomių interesų atstovavimą globaliame pasaulyje. Ypač tai svarbu tokioms dideliais ištekliais nepasižyminčioms valstybėms ir atviroms ekonomikoms kaip Lietuva.

Institucinio konsolidavimosi ar didesnio tarpinstitucinio koordinavimo keliu ekonominių interesų įgyvendinimo užsienyje srityje yra pasukusios daugelis Skandinavijos šalių, kurios visada pasižymėjo racionalumu. To siekiame ir Lietuvoje, todėl 2013 m. liepos 11 d. buvo įsteigta Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT), kuri teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus ekonominės diplomatijos srityje dėl Lietuvos ekonominės užsienio politikos strateginių ir prioritetinių krypčių bei dėl atstovavimo Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje sistemos tobulinimo.

Ekonominės diplomatijos tarybos rėmuose veikia darbo grupė, kuri vykdo EDT pavestas užduotis ekonominės diplomatijos srityje, pati inicijuoja klausimų svarstymą, priima sprendimus bei teikia juos EDT.

Ekonominės diplomatijos taryboje ir Ekonominės diplomatijos tarybos darbo grupėje lygiomis teisėmis dalyvauja tiek valdžios institucijos, tiek asocijuotos verslo struktūros bei lietuvių diasporos profesionalų tinklą vienijanti organizacija. Tokiu būdu siekiama užtikrinti konstruktyvų dialogą ir kokybiškiau įgyvendinti ekonominę valstybės politiką bei ginti Lietuvos verslo interesus užsienyje.

EDT ir EDT darbo grupę sudaro Užsienio reikalų, Ekonomikos ir inovacijų, Susisiekimo, Žemės ūkio ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, Vyriausybės, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų rūmų asociacijos, Lietuvos verslo konfederacijos, Lietuvos darbdavių konfederacijos, asociacijos "Investors' Forum", Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų asociacijos „Infobalt“, asociacijos „Fintech Hub LT“, Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos „LINPRA“, Lietuvos lazerių asociacijos, Lietuvos biotechnologų asociacijos, Lietuvos maisto eksportuotojų asociacijos „LITMEA“, VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ atstovai.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
009 LT MFA photo.JPG

Rugsėjo 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos Komisijos vicepirmininku ir už prekybą atsakingu komisaru Valdžiu Dombrovskiu. 

Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
DSC_7532.jpg

Birželio 8 dieną viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su JAV Valstybės Departamento Rytų Azijos ir Ramiojo vandenyno biuro sekretoriaus pavaduotojos Camille Dawson vadovaujama delegacija.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
J.Neliupšienė BRT.jpg

Gegužės 30 d. Briuselyje vykusiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje dalyvavo Užsienio reikalų viceministrė, Jovita Neliupšienė. Posėdyje rengtasi birželio 29-30 d. vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas » Ekonominiai santykiai » Naujienos »
006 Viceministras E. Meilūnas susitiko su JAV-Kinijos ekonomikos ir saugumo peržiūros komisijos nariais.JPG

Gegužės 19 dieną užsienio reikalų viceministras E. Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiais JAV–Kinijos ekonomikos ir saugumo peržiūros komisijos nariais. Susitikimo metu aptarta Lietuvos patirtis įveikiant politiškai motyvuotą Kinijos ekonominį spaudimą, vykdant strateginę diversifikaciją ir atveriant naujas rinkas Lietuvos verslui. Pokalbio metu taip buvo pristatytos Europos Sąjungos iniciatyvos, skirtos mažinti priklausomybę nuo autoritarinių valstybių strateginiuose ekonomikos sektoriuose ir stiprinti vidaus rinkos atsparumą.

Ekonominiai santykiai » Naujienos »

Kova su ES sankcijų vengimu yra bendra visų ES valstybių narių, ypač esančių prie išorinės ES sienos su Rusija, misija. Siekdamos stiprinti bendradarbiavimą, pasienio valstybės - Suomija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija ir Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) valstybė narė Norvegija – gegužės 15-17 d. susitiko Helsinkyje.

Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai » Naujienos »
Ministras G. Landsbergis susitikime su Japonijos užsienio reikalų ministru (3).jpeg

Gegužės 16 dieną Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis tęsia savo vizitą Japonijoje, kur susitiko su Japonijos užsienio reikalų ministru Yoshimasa Hayashi.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »