Kaip mus rasti?

Tel. +27 (0) 12 760 9000
El. paštas

Pilietybė

Sukurta 2022.01.27 / Atnaujinta 2023.03.09 15:13

Svarbi informacija ketinantiems pateikti prašymą ir dokumentus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės

Informuojame, kad nuo 2021 m. lapkričio 15 d. visi prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės ir pranešimas apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikiami tik per Lietuvos migracijos informacinę sistemą MIGRIS adresu www.migracija.lt. (per visas naršykles, išskyrus Internet Explorer). 

Jeigu asmuo, pildydamas prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo MIGRIS sistemoje nurodys, kad atvyks į ambasadą pateikti įkeltų dokumentų originalus, prašymą gavęs Migracijos departamentas atliks išankstinį dokumentų vertinimą.

Jeigu nebus trūkumų, Migracijos departamentas per MIGRIS sistemą išsiųs asmeniui pranešimą, kad pateikėjas per 4 mėnesius turi asmeniškai atvykti į konsulinę įstaigą ir pateikti įkeltų dokumentų originalus. Gavus šį pranešimą asmuo galės registruotis konsuliniam priėmimui į ambasadą elektroniniu paštu [email protected], atsiųsdamas MIGRIS sistemoje gautą pranešimą.

Daugiau informacijos apie Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimą rasite čia

Apie dokumentų teikimą MIGRIS sistemoje - čia

Užsienyje gyvenantys asmenys prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės pateikia Migracijos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.

Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. visi prašymai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės ir pranešimas apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikiami tik per Lietuvos migracijos informacinę sistemą MIGRIS adresu www.migracija.lt (per visas naršykles, išskyrus Internet Explorer). 

Jeigu asmuo, pildydamas prašymus dėl: 

1) Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo,

2) Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo supaprastinta tvarka,

3) Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo (asmuo, kuris Lietuvos Respublikos pilietybę įgijo gimdamas arba kuriam Lietuvos Respublikos pilietybė buvo atkurta arba suteikta supaprastinta tvarka ir kuris po to jos neteko), prašymo išduoti ar pakeisti lietuvių kilmę patvirtinantį pažymėjimą,

MIGRIS nurodys, kad atvyks į konsulinę įstaigą pateikti įkeltų dokumentų originalus, prašymą gavęs Migracijos departamentas atliks išankstinį dokumentų vertinimą. Jeigu nebus trūkumų, Migracijos departamentas per MIGRIS asmeniui išsiųs pranešimą, kad asmuo per 4 mėnesius turi asmeniškai atvykti į ambasadą Piatų Afrikos Respublikoje ir pateikti įkeltų dokumentų originalus.

Tik gavęs tokį pranešimą asmuo galės registruotis priėmimui į ambasadą Pietų Afrikos Respublikoje, kreipdamasis elektroniniu paštu [email protected] 

Asmuo per MIGRIS užpildęs prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo ar vaiko Lietuvos Respublikos pilietybės, taip pat pranešimą apie kitos valstybės pilietybės įgijimą, galės iš karto registruotis priėmimui į konsulinę įstaigą pateikti įkeltų dokumentų originalus, be išankstinio Migracijos departamento vertinimo. 

Daugiau informacijos apie Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimą rasite čia; apie dokumentų pateikimą ─ čia.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam projektui, kuriuo siūloma pagreitinti sprendimo priėmimą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo tais atvejais, kai asmuo įgyja kitos valstybės pilietybę. Apie tai plačiau galite paskaityti čia.

Pagrindinis teisės aktas, reglamentuojantis Lietuvos Respublikos pilietybės klausimus, yra Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymas:

  • Tvirtinimas Apostille/Legalizavimas
    Apostille tvirtinti arba legalizuoti nustatyta tvarka reikia tik visų užsienio valstybių institucijų (t.y. ne Lietuvos institucijų) išduotus dokumentų originalus. Taip pat Apostille tvirtinti reikia Pietų Afrikos Respublikos advokatų/notarų parašus ant visų rūšių notarine tvarka patvirtintų dokumentų kopijų ir vertimų į lietuvių kalbą.
     
  • Konsulinis mokestis

Konsulinis mokestis už dokumentų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo priėmimą ir perdavimą Migracijos departamentui - 100 EUR asmeniui, skaičiuojant ZAR;

Lietuvos Respublikos ambasadoje Pietų Afrikos Respublikoje už konsulines paslaugas galima atsiskaityti tik Visa bei MasterCard banko kortele.
 

 

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha