Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +27 (0) 12 760 9000
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Naujoje parodoje Keiptaune atgyja Vilniaus lakštingalos balsas

Sukurta 2023.06.20 / Atnaujinta 2023.06.27 10:12
   Naujoje parodoje Keiptaune atgyja Vilniaus lakštingalos balsas
   Naujoje parodoje Keiptaune atgyja Vilniaus lakštingalos balsas
   Naujoje parodoje Keiptaune atgyja Vilniaus lakštingalos balsas

   2023 birželio 18 d. Keiptauno Holokausto ir genocido centre atidaryta kilnojamoji paroda, skirta unikalios dainininkės Chayelos Rosenthal (1924–1979) gyvenimo istorijai.

   Aktorės ir dainininkės Chayelos Rosenthal ­ karjera prasidėjo prieškario Vilniuje ir tęsėsi Vilniaus geto teatre. Išgyvenusi neįtikėtiną Holokausto tragediją, ji gyvenimą iš naujo pradėjo Pietų Afrikoje ir vėliau tapo Brodvėjaus žvaigžde.

   Parodoje pristatomas Chayelos prieškarinis gyvenimas ir jos nepaprasta išlikimo bei pasipriešinimo istorija, nagrinėjamos Chayelos sąsajos su YIVO, jos pokario karjera Paryžiuje, Keiptaune, Niujorke ir didžiulis indėlis į tarptautinį jidiš teatrą.  

   Keiptauno Holokausto ir genocido centre veikianti Vilniaus Gaono Lietuvos žydų istorijos muziejaus parengta Vilniaus geto teatro plakatų paroda sukuria įtaigų foną vienos šeimos istorijai papasakoti.

   Parodą atidarydamas Lietuvos ambasadorius Pietų Afrikos Respublikoje Dainius Junevičius gausiai susirinkusiai žydų bendruomenei ir diplomatams priminė tuometinio Lietuvos žydų kultūros klubo pirmininko teatrologo prof. Marko Petuchausko pastangomis prieš 20 metų surengtą Chayelos dukros Naavos Piatkos motinos dainų koncertą buvusio Vilniaus geto teatro patalpose, ir supažindino su žydų kultūros atgimimu nepriklausomojoje Lietuvoje.

   LR ambasada PAR yra šios kilnojamosios parodos partnerė. Paroda primena, kad prieš 80 metų buvo sunaikintas Vilniaus getas ir yra skirta artėjančiai Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai.

   Ambasadoriaus kalba

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha