Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +27 (0) 12 760 9000
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Susitikime tarp Lietuvos ir Pietų Afrikos Respublikos institucijų aptartas dvišalis bendradarbiavimas finansinių technologijų srityje

Sukurta 2021.05.13 / Atnaujinta 2021.05.13 12:51
  Susitikime tarp Lietuvos ir Pietų Afrikos Respublikos institucijų aptartas dvišalis bendradarbiavimas finansinių technologijų srityje

  2021 m. gegužės 12 d. įvyko pirmasis nuotolinis Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Lietuvos banko, Pietų Afrikos Respublikos Finansų ministerijos, Rezervų banko ir Finansų sektoriaus priežiūros institucijos atstovų susitikimas, kurį iniciavo Lietuvos Respublikos ambasada Pietų Afrikoje. Jo metu buvo pristatyta abiejų šalių finansinių technologijų skatinimo politika, verslo ir reguliacinė aplinka, FinTech ekosistema. Buvo aptarti svarbiausi abiejų šalių pasiekimai, o taip pat iššūkiai, su kuriais susiduria institucijos, siekdamos sudaryti kuo palankesnes sąlygas inovacijoms ir išvengti kylančios rizikos.

  Sveikindamas Lietuvos ir Pietų Afrikos institucijų atstovus Lietuvos Respublikos ambasadorius Dainius Junevičius sakė, kad Lietuva ir Pietų Afrika, būdamos Europos ir Afrikos žemynų lyderės finansinių technologijų srityje, gali nemažai laimėti, dalindamosi informacija ir gerąja patirtimi, kurdamos palankią ir patrauklią reguliacinę ir verslo aplinką inovatyvioms finansinių technologijų kompanijoms.

  Lietuvos Respublikos Finansų vice-ministrė Vaida Česnulevičiūtė pažymėjo, kad surengtas dvišalis susitikimas tarp Lietuvos ir Pietų Afrikos yra svarbus, siekiant dviejų šalių institucijoms geriau pažinti vienoms kitas, pasidalinti patirtimi ir tokiu būdu sudaryti prielaidas nuolat gerinti reguliacinę ir verslo aplinką abejose šalyse.

  Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas šalia dvišalio bendradarbiavimo kvietė kartu ieškoti būdų, siekiant sukurti globalią reguliacinę finansinių technologijų aplinką ir ekosistemą, kad verslas bet kurioje pasaulio šalyje galėtų veikti lanksčiai ir efektyviai.

  Apibendrindamas ambasadorius D. Junevičius pažymėjo, kad institucinis dialogas paskatins ir verslo ryšius bei patikino, kad ambasada yra pasirengusi padėti Lietuvos kompanijoms, besidominčioms Pietų Afrikos Respublikos finansinių technologijų rinka.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha